Het besluit van Transavia om te stoppen met de route van Rotterdam naar Bergerac is ingeslagen als een bom bij de Nederlandse gemeenschap in Zuid-Frankrijk. Acties zijn gestart. "Dit is een drama." Dat schrijft De Telegraaf.
Er wonen zo'n 30.000 Nederlanders in de Périgord, waar de onrust flink is toegeslagen nu Transavia vanaf volgend voorjaar de lijn naar Bergerac opgeeft. Die is goed voor 42.000 passagiers per jaar.
Albert Hamminga is eigenaar van een biologische wijngaard in Veyrines-de-Domme. Hij organiseert al tien jaar weekenden waarop mensen een paar dagen mee kunnen werken met opbinden, dieven en oogsten, een vorm van agrotoerisme.
"Door het verdwijnen van de vliegverbinding kunnen onze bezoekers hier niet komen. Ik zit enorm te piekeren hoe we dit in de toekomst gaan oplossen. Met de auto of trein duurt het dagen om hier te komen en dat doen mensen niet voor een weekendje weg", zegt de wijnboer.
Transavia gaat in een reactie niet in op de reden en of deze financieel van aard is. "We begrijpen dat er teleurstelling kan zijn bij klanten die regelmatig gebruikmaken van deze route", zegt een woordvoerder. De luchtvaartmaatschappij is bezig met de aankoop van grotere Airbus A321's, maar heeft de komende jaren nog voldoende Boeing 737's in de vloot.
Door: ANP